Policjanci podczas codziennej służby zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Wczoraj dzielnicowi z ryckiej komendy podczas jednej z takich kontroli, przyszli do domu 67-letniego mieszkańca gminy Ryki. Okazało się, że mężczyzna miał problemy z poruszaniem się i nie jadł od kilku dni. Policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu pomocy medycznej. Nie bądźmy obojętni. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Robi się coraz zimniej. Gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nikt nie był obojętny na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Ryccy policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe i altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Wczoraj dzielnicowi z ryckiej komendy podczas jednej z takich kontroli, przyszli do domu 67-letniego mieszkańca gminy Ryki. Mężczyzna miał problemy z poruszaniem się i powiedział, że od kilku dni nic nie jadł. Policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu pomocy medycznej. O trudnej sytuacji mężczyzny powiadomiono Ośrodek Pomocy Społecznej w Rykach.

Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Zachęcamy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. W ten sposób anonimowo można informować o miejscach przebywania bezdomnych. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez funkcjonariuszy.

aspirant Łukasz Filipek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *