Fot. LAW

Dzień Otwarty w LAW był niepowtarzalną okazją promocyjną, aby kilka tysięcy osób, w większości uczniów szkół średnich, mogło poznać od środka legendarną Szkołę Orląt.

Zainteresowani obejrzeli z bliska m.in. samoloty i śmigłowce będące na wyposażeniu Uczelni. Przetestowali symulatory lotów oraz symulatory kontroli ruchu lotniczego, zwiedzili specjalistyczne laboratoria, a także obejrzeli salę, w której piloci przygotowują się do skoków spadochronowych oraz katapultowania. Na odważnych czekały przyrządy do kondycyjnego-sprawnościowego treningu pilotów.

Drzwi Otwarte uroczyście rozpoczął w imieniu Rektora-Komendanta płk pil. dr inż. Wojciech Wróblewski, który w swoim wystąpieniu zaakcentował, że to właśnie tutaj w dęblińskiej akademii „bije serce polskiego lotnictwa wojskowego” a następnie zaprosił wszystkich do zapoznania się z wyposażeniem oraz ofertą edukacyjną lotniczej uczelni.

Studenci przedstawili ofertę edukacyjną Lotniczej Akademii Wojskowej oraz wyjaśnili proces rekrutacji wojskowej i cywilnej.

Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się wystawa statków powietrznych, bezzałogowych statków powietrznych, wielofunkcyjne symulatory lotów, sala z lotniczymi przyrządami kondycyjno-sprawnościowymi oraz stanowisko promocyjne LAW. 

Termin tego ważnego wydarzenia w życiu akademii uświetniło podpisanie porozumienia o współpracy LAW z 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego z Chełma oraz Zespołem Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza z  Kazimierza Dolnego.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy w następnym roku.

Fot./tekst; Lotnicza Akademia Wojskowa