Fot. KPP Ryki

Oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę dużego zysku w krótkim czasie. Do dęblińskich policjantów zgłosiła się 40-latka, która padła ofiarą oszustów. Kobieta znalazła na jednym z portali społecznościowych ofertę zarobku pieniędzy poprzez inwestowanie.

Skuszona wizją zarobku przekazała oszustom ponad 85 tysięcy złotych. Apelujemy o rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanego przez przestępców.

40-latka powiadomiła policjantów z Dęblina, iż padła ofiarą oszustwa na kwotę ponad 85 tysięcy złotych.

Jak wynikało z zawiadomienia kilka miesięcy wcześniej kobieta przeglądając portal społecznościowy  zauważyła reklamę dotyczącą inwestycji i szybkiego zysku. Chodziło o możliwość inwestowania poprzez stronę Kingsman.

Skuszona wizją szybkiego i łatwego zysku skontaktowała się przez komunikator z przedstawicielem tej instytucji. Kobieta korespondował z osobą podająca za pracownika tej firmy, który obiecywał pomoc w zarobieniu poprzez inwestowanie.

Na początek zawiadamiająca przekazała 550 zł za pomocą metody BLIK. Następnie skontaktowała  się z nią inna osoba, która nakłoniła 40-latkę do założenia konta w Revolut, celem inwestowania, gdyż ten bank z nimi współpracuje. Gdy już miała konto w tej instytucji dalej wszystkie przelewy inwestycyjne robiła za jego pośrednictwem.

W ciągu 2 miesięcy pokrzywdzona wykonała 28 przelewów w różnych walutach  na łączną kwotę o równowartości ponad 85 tysięcy złotych. Osoby, z którymi korespondowała obiecywały zysk z inwestycji i kazały dalej wpłacać środki.

Jakiś czas temu 40-latka otrzymała przelew w wysokości 50 dolarów jako zysk z inwestycji. Zgłaszająca zdała sobie sprawę, że padła ofiarom oszustów i zgłosiła się ma Policję.

Aby nie stracić swoich oszczędności i nie stać się ofiarą przestępstwa, apelujemy o rozwagę i ostrożność przy podejmowaniu decyzji finansowych przez Internet. Oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę dużego zysku w krótkim czasie poprzez inwestycje. Uważajmy na takie oferty ponieważ mogą być przynętą oszustów.

aspirant Łukasz Filipek