Fot. KPP Ryki

Policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili wczoraj lokalne działania „Trzeźwy poranek”, których celem była eliminacja nietrzeźwych kierujących z ruchu. Przebadano ponad 640 kierujących. Nie wszyscy byli trzeźwi. 48-letni mieszkaniec powiatu ryckiego kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Dzisiaj policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili lokalne działania „Trzeźwy poranek” polegających na przebadaniu jak największej ilości kierujących na trzeźwość. Celem akcji była eliminacja z ruchu kierujących pod działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzili trzeźwość u ponad 640 osób.

Nie wszyscy kierujący jechali trzeźwi. Podczas jednej z  kontroli kierujący Oplem był pod działaniem alkoholu. Badanie alkometrem wykazało, że w wydychanym powietrzu 48-letniego mieszkańca powiatu ryckiego było ponad 0,4 promila alkoholu.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy lub będący pod wpływem środków odurzających  kierowca  czy rowerzysta na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom prowadzić pojazd i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub pod wpływem narkotyków, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Alkohol czy środki odurzające obniżają  koncentrację, spowalniają  reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Przypominamy, że w świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Jedźmy bezpiecznie do celu.


aspirant Łukasz Filipek