Fot. KPP Ryki

Nietrzeźwy kierujący rowerem wjeżdżając na drogę DK48 w Sierskowoli nie udzielił  pierwszeństwa kierującemu Oplem doprowadzając do zderzenia.  Badanie alkomatem 50-letniego cyklisty wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Apelujemy o ostrożność na drodze.

W niedzielę przed godziną 18:00 dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sierskowola na skrzyżowaniu drogi krajowej numer DK48 z drgą powiatową numer P1425L prowadzącą do Starego Bazanowa. W zdarzeniu brał udział rowerzysta i kierujący samochodem osobowym.

Jak wynika z ustaleń mundurowych, 50-letni kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 36-letniemu kierującemu osobowym Oplem, który jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów i ich uszkodzenia. Kierujący rowerem przewrócił się na  jezdnię a Opel wjechał do przydrożnego rowu.

Zespół ratownictwa medycznego przebadał uczestników zdarzenia i okazało się, że nie posiadają obrażeń ciała. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości. Kierujący Oplem był trzeźwy natomiast od 50-latka wyczuwalna była woń alkoholu i badanie alkomatem potwierdziło, że w jego wydychanym powietrzu znajduje się blisko 3 promile alkoholu.

Za wykroczenie kierownia rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący rowerem został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 5000 złotych.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

aspirant  Łukasz Filipek