Bardzo ważnym priorytetem naszej Uczelni jest doskonalenie warunków szkoleniowych poprzez unowocześnienie infrastruktury oraz zakup najnowocześniejszego wyposażenia.

Działania tę są bardzo ważnym elementem utrzymania wysokiego poziomu kompleksowej oferty edukacyjnej. Stąd budowa od podstaw nowoczesnego budynku wielofunkcyjnego – akademika „Bielik” o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11000 mkw. który pozwala na zakwaterowanie ponad pół tysiąca osób oraz utworzenie kilkunastu sal wykładowych. Obok tej inwestycji aktualnie została oddana do użytku zmodernizowana stołówka akademicka, która w pełni zaspokoi potrzeby uczelni w zakresie żywienia studentów.

W kontekście powyższego w dniu 12 stycznia br. uroczystemu otwarciu cytowanych inwestycji towarzyszył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pan Stanisław Wziątek , który w trakcie tego wydarzenia zapoznał się z charakterem szkolenia i bazą dydaktyczną Akademii.

Warto wspomnieć, że przeciągu ostatnich 3 lat do użytku LAW oddano stadion sportowy, zmodernizowano Klub Uczelniany, zakupiono statki powietrzne i symulatory lotów oraz w przyszłym 2025 r. zaplanowano zakończenie budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej.

Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie

One thought on “Otwarcie nowych inwestycji budowlanych w LAW”
  1. Byłem zachwycony, że znalazłem tę stronę . Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Chciałbym wyrazić uznanie za Twoje działania. Będę rekomendował to miejsce i regularnie tu zaglądał, by poczytać nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *