Podziękowania i słowa uznania dla policjantów z Dęblina wpłynęły od mieszkańca powiatu ryckiego. Młody mężczyzna po nocy sylwestrowej został pobity przez czterech napastników kijem bejsbolowym. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy sprawcy zostali zatrzymani i słyszeli zarzuty. Wyrazy uznania od obywatela są niezwykle budujące i motywują do dalszej pracy.

Mieszkaniec powiatu ryckiego wysłał maila zaadresowanego do nadinspektora Artura Bieleckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie w formie podziękowania dla funkcjonariuszy z dęblińskiego komisariatu. Mężczyzna na wstępie swojego listu napisał:  „(…) pragnę serdecznie podziękować funkcjonariuszom Policji z Komisariatu  Policji w Dęblinie, którzy w bardzo profesjonalny sposób przeprowadzili szybką interwencję w mojej sprawie. Zostałem pobity na dworcu PKP w Dęblinie przez kilku sprawców z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Funkcjonariusze policji z Dęblina bardzo szybko zareagowali na zdarzenie (…)”

W dniu 1 stycznia 2024 roku policjanci z Dęblina otrzymali zgłoszenie, że na dworcu PKP doszło do pobicia młodego mężczyzny. Dzięki  ustaleniom dęblińskich funkcjonariuszy już kolejnego dnia ustalili i zatrzymali sprawców  pobicia. Okazali się nimi dwaj 23-latkowie, 18-latek i 17-latek. Powodem pobicia mogła być sytuacja z zabawy sylwestrowej podczas, której poszkodowany stanął w obronie koleżanki. Zatrzymani usłyszeli zarzuty w tej sprawie.

Młody mężczyzna kończy swój list następującymi słowami: : „(…) Bardzo dziękuję wszystkim funkcjonariuszom zaangażowanym w moją sprawę, dziękuję za szybką  interwencję i za to, że zostałem objęty natychmiastową skuteczną pomocą.” Tak miłe słowa niewątpliwie stanowią dowód na to, że największą satysfakcję sprawia pomoc drugiemu człowiekowi. Sytuacje takie jak ta motywują do działania, służby i pomocy w myśl dewizy #Pomagamy i chronimy, która każdego dnia przyświeca ryckim policjantom.

aspirant Łukasz Filipek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *