Fot. rykipowiat

W dniu 16 lutego br. odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas maturalnych szkół z powiatu ryckiego, na temat Funduszy Europejskich dla Województwa Lubelskiego. Spotkanie przeprowadził p. Jerzy Maj, Główny Specjalista ds. Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego, z Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi.

W spotkaniu udział wzięli maturzyści z ZSZ nr 1 w Rykach, ZSZ nr 2 w Rykach oraz I LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Rykach. Spotkanie dotyczyło zbliżających się naborów wniosków o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 oraz krajowych programów w ramach perspektywy finansowej 2021-2027.

Młodzież uczestnicząca w spotkaniu uzyskała wiele cennych informacji na temat możliwości aplikowania o dotacje zarówno ze środków unijnych jak i krajowych. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jakie są możliwości uzyskania wsparcia finansowego na różnego rodzaju projekty, w tym na projekty biznesowe oraz edukacyjne. W ramach spotkania przedstawione zostały również najważniejsze kroki jakie należy podjąć w celu skutecznego pozyskania oraz wykorzystania środków finansowych. Wskazane zostały również możliwości skorzystania z pomocy Urzędu Marszałkowskiego w zaplanowaniu potrzeb oraz skutecznego wnioskowania o wsparcie.

Uczniowie licznie przybyli na spotkanie, zainteresowanie wsparciem na rozpoczęcie działalności było bardzo duże. Padły również pytania o możliwości skorzystania ze wsparcia na dalszą edukację w programie ERASMUS+. 

Więcej informacji na temat możliwego wsparcia z Funduszy Europejskich można uzyskać w punkcie informacyjnym:

GPI Lublin,

ul. Stefczyka 3b,

pok. 0.1, 0.1A, 0.1B

tel.: 81 44 16 864, (65), (546)

pife.lublin@lubelskie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *