Fot. KPP Ryki

39 wykroczeń drogowych ujawnili policjanci ryckiej drogówki podczas przeprowadzonych na terenie powiatu ryckiego jednodniowych działań pod nazwą BRAWURA. Rekordzista jechał z prędkością 107 km/h w obszarze zabudowanym.

Za to wykroczenie stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz dostał mandat karny w kwocie 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Podczas piątkowej  lokalnej akcji pod nazwą BRAWURA policjanci z ryckiej drogówki zwracali uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących i pieszych, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Głównym celem akcji było poprawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania ukierunkowane były na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych a także zminimalizowanie ich skutków. Główną przyczyną wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest łamanie przepisów prawa ruchu drogowego, w szczególności dotyczących: przekraczania dopuszczalnych prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa, nieprawidłowego wyprzedzania oraz wykroczenia pieszych i wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i waśnie na te wykroczenia policjanci zwracali największą uwagę.

Stróże prawa z ryckiej drogówki  podczas akcji ujawnili 39 wykroczeń.  Tego dnia 30 kierujących zbyt mocno naciskało na pedał gazu. Rekordzista w obszarze zabudowanym pędził 107 km/h. Kierujący stracił na 3 miesiące  prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł a w systemie dopisano do jego konta 13 punktów karnych. Ponadto 8 kierujących przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych. Wobec wszystkich sprawców wykroczeń mundurowi stosowali odpowiednie środki przewidziane prawem.

Dodatkowo 5 kwietnia obchodziliśmy „Dzień Grzeczności za Kierownicą” i dlatego policjanci przypominali o kulturze i szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.

aspirant Łukasz Filipek