Fot. KPP Ryki

Sąd Rejonowy w Rykach zdecydował, że najbliższe trzy miesiące zatrzymany przez policjantów 27-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się nad matką.

27-latek wielokrotnie wszczynał awantury domowe podczas, których wyzywał swoją matkę słowami wulgarnymi, zakłócał jej spoczynek nocny, groził zabójstwem oraz spaleniem domu.  Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek  policjanci zostali wezwani na interwencję domową, gdzie kobieta zgłosiła, że jej syn znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Sprawą zajęli się ryccy policjanci.  Ustalili, że 27-latek z powiatu ryckiego kierował w stronę matki wulgarne słowa  gróźby pozbawienia życia i spalenia domu oraz zakłócał spoczynek nocny.

27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Usłyszał już zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. Wczoraj sąd po analizie akt postępowania, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił zastosować wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci w sposób bezwzględny traktują przestępców zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu innych osób. Pamiętajmy pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Apelujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda powiadom odpowiednie instytucje.

aspirant Łukasz Filipek