Fot. KPP Ryki

Wczoraj około godziny 3:00 pracownik ochrony zauważył na dworcu kolejowym w Dęblinie dwóch chłopców. Jak się okazało byli to 10 i 11-latek, których zgłoszono zaginiecie. Dzięki właściwej postawie mężczyzny, który powiadomił służby o nietypowej sytuacji, chłopcy bezpiecznie powrócili do swojego miejsca pobytu.

Wczoraj w nocy około godziny 3:00 dyżurny dęblińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony, który zauważył dwóch młodych chłopców na dworcu kolejowym w Dęblinie, którzy próbowali się schować w toalecie.

Na miejsce skierowano patrol policji, który ustalił, że dwaj chłopcy  wieku 10 i 11-lat są poszukiwani przez Komendę  Powiatową Policji w Garwolinie, gdzie zgłoszono ich zaginięcie. Dęblińscy policjanci zaopiekowali się chłopcami do przyjazdu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, którym ich przekazano.

Dzięki właściwej reakcji i szybkiemu powiadomieniu służb o nietypowej sytuacji jaką zauważył pracownik ochrony dęblińskiego dworca kolejowego, odnaleziono zaginionych chłopców, którzy powrócili bezpiecznie do swojego miejsca pobytu.

Pamiętajmy, że nasza właściwa postawa i reakcja na sytuacje jakich jesteśmy świadkami może komuś uratować życie i zdrowie. Postawa pracownika ochrony pokazuje, że tworzymy prawdziwe obywatelskie społeczeństwo, na które zawsze możemy liczyć.

aspirant Łukasz Filipek