Fot. KPP Ryki

Policjanci ryckiej prewencji podczas nocnej służby zauważyli 85-letnią kobietę, która szła drogą bez butów, ubrana w koszulę nocną i sweter. Seniorka miała problemy z pamięcią i nie potrafiła wskazać, gdzie mieszka. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy seniorka bezpiecznie wróciła do domu pod opiekę bliskich.

W sobotę tuż przed północą starszy sierżant Marcin Wojtaś oraz sierżant Artur Gawda z ryckiego Wydziału Prewencji podczas patrolu jednej z miejscowości na terenie gminy Ryki zauważyli starszą kobietę, która szła drogą bez butów, ubrana w koszulę nocną i sweter. Funkcjonariusze widząc tak ubraną kobietę, od razu przeszli do działania. Zabrali ją do radiowozu i ogrzali, a następnie rozpytywali o jej miejsce zamieszkania. Starsza Pani miała problemy z pamięcią i nie potrafiła wskazać, gdzie idzie oraz gdzie mieszka.  

Funkcjonariusze przy wsparciu oficera dyżurnego ustali dane seniorki. Jak się okazało była to 85-letnia mieszkanka gminy Ryki. Policjanci zawieźli seniorkę do jej miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę jej bliskich.

Dzięki interwencji policjantów z ryckiej prewencji, którzy błyskawicznie zareagowali na widok 85-latki, wszystko skończyło się szczęśliwie. „Pomagamy i chronimy” – to krótkie hasło puentujące interwencję naszych policjantów.

aspirant Łukasz Filipek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *