Fot. KPP Ryki

W piątek (16 lutego) w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach zebrali się pracownicy cywilni ryckiej komendy w związku z obchodami Święta Służby Cywilnej.

Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula podziękował im za codzienny trud ponoszony w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

Policja to nie tylko funkcjonariusze w mundurach, ale też całe grono urzędników i pracowników cywilnych, którzy każdego dnia wspierają naszą formację w działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

W tym roku po raz pierwszy Dzień Służby Cywilnej przypada 17 lutego. W latach poprzednich święto pracowników cywilnych, w tym pracowników Policji, obchodzone było w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Nowa data święta, wprowadzona art. 23a ustawy o służbie cywilnej, jest nawiązaniem do uchwalonej 17 lutego 1922 roku ustawy o państwowej służbie cywilnej. Była to pierwsza, całościowa regulacja, dotycząca korpusu urzędniczego.

Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach nadkomisarz Łukasz Walo wręczyli pracownikom ryckiej komendy oraz dęblińskiego komisariatu okolicznościowe podziękowania za codzienny trud ponoszony w ramach wykonywanych obowiązków służbowych.

Na koniec spotkania inspektor Kazimierz Kula złożył serdeczne życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu sukcesów oraz zdrowia i radości w życiu osobistym.

aspirant Łukasz Filipek