Fot. KPP Ryki

53-latek kontrabandę ukrywał w różnych skrytkach w tym w maszynach rolniczych oraz w żywopłocie.

Policjanci zabezpieczyli ​ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wyroby spirytusowe. Gdyby papierosy i alkohol trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby ponad 17 tysięcy złotych.

Do realizacji sprawy doszło wczoraj w godzinach porannych. Ryccy kryminalni na podstawie własnych ustaleń udali się na jedną z posesji w Rykach, gdyż mieli podejrzenie, że właściciel przechowuje na niej wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się kontrabanda ukryta była w różnych miejscach w tym w skrytkach zrobionych w maszynach rolniczych oraz w żywopłocie. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 600 paczek papierosów i wyroby spirytusowe bez polskich znaków akcyzy.

Właściciel nielegalnej kontrabandy został zatrzymany. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

53-latek odpowie za przechowywanie papierosów i wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy.

aspirant Łukasz Filipek