Fot. ZSO Dęblin

14 marca uczniowie z klasy 4a, 5a, 5b oraz jedna osoba z klasy 4b udali się do Kazimierza Dolnego.

Wędrowali po tym niezwykłym miasteczku i jego okolicach, wysłuchując opowieści przewodnika o legendach, ciekawostkach i historii związanej z Kazimierzem Dolnym. Połączenie kilku form zwiedzania zapewniło uczestnikom wspaniałą, interaktywną przygodę.

Podczas spaceru zaułkami miasteczka, zwiedzili jego zabytki. Przemierzyli trzy atrakcyjne trasy ekobusikami: do Wąwozu Korzeniowego, Albrechtówki i Mięćmierza, a podróż z muzyką karaoke dostarczyła im wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Ciekawym elementem wycieczki było “poszukiwanie skarbu” ukrytego przez legendarnego psa Werniksa. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkowy, pięknie ilustrowany przewodnik książkowy zatytułowany “Od spichlerza do Mięćmierza”. Dodatkową atrakcją były animacje z chustą Klanza i budowanie baszty.

Zakończeniem wycieczki był pobyt w niezwykle klimatycznej restauracji Austeria w Kazimierzu Dolnym i konsumowanie smacznego dwudaniowego obiadu. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami Elżbietą Smolińską-Cieślą, Dorotą Toporowską i Wojciechem Lipnickim wrócili bardzo zadowoleni.

Elżbieta Smolińska-Cieśla